Mardin 2.OSB´ye Kavuşuyor

Mardin´de yatırım yapama talepleri artınca mevcut Organize Sanayi Bölgesi taleplere cevap veremez duruma geldi. Nusaybin yolu üzerinde 1040 dönüm alan üzerinde kurulan 2ç.OSB´nin ihalesi yapılan altyapı çalışmalarına başlandı. Mardin Vali Yardımcısı Bahattin Çelik, Mardin Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu  Başkanımız Mehmet Ali Tutaşı, MARSİAD Başkanı ve Mardin Organize Sanayi Bölgesi Başkan Vekili Nasır Duyan ile 2.OSB Müdürü Mahmut Acay  altyapı çalışmaları yerinde inceledi.

 

         MTSOB Başkanı Mehmet Ali Tutaşı, yüklenici firmanın kanalizasyon, yol ve su gibi altyapı çalışmaları yerinde incelediklerini belirterek, yüklenici firmanın altyapı çalışmaları Kasım ayına kadar tamamlayacak olmasının memnuniyet verici olduğunu söyledi.

            Elektrik alt yapı ihalesinin en kısa sürede yapılması için çalışmalara başladıklarını ifade eden Tutaşı “ Mevcut altyapı çalışmalarını yerinde gördük. Yüklenici firma yetkilileri Kasım ayında alt yapının tamamlanacağını söylediler. Elektrik altyapısının ihalesi de tamamlanır ve çalışmalar tamamlanırsa, yatırımcıların müracaatları değerlendirilerek arsa tahsisleri yapılacak.” dedi.

                    Cazibe Merkezlerine ev sahipliği

   2.OSB´de bir önce arsa tahsislerinin yapılmasının gerektiğine vurgu yapan Tutaşı “ 2. OSB cazibe  merkezlerine ev sahipliği yapacağı için daha çok anlam ve önem kazanıyor. Oda olarak çalışmalar yakından takip ediyoruz. Mardin´in ve bölgenin kalkınmasında önemli bir etken olacağına inanıyorum” şeklinde konuştu.

              Mevcut OSB´yi örnek alalım

      Mardin Organize Sanayi Bölgesindeki çalışma ve gelişmeleri örnek alacalıklarını söyleyen Tutaşı “Mevcut OSB her anlamda rüştünü ispat etmiş durumda. Biz de çalışmalarımızda  OSB´yi örnek alıp yönetiminin deneyimlerinden faydalanacağız” dedi.

                Duyan Destek Olacağız

Mardin Sanayici ve İşadamları Deneği Başkanı ve Organize Sanayi Bölgesi Başkan Vekili Nasır  Duyan 2.OSB´nin bir an önce hizmete girmesi için destek vermeye hazır olduklarını söyledi. Duyan Deneyimlerini ve karşılaşılan zorlukların aşılması için 2.OSB yönetimiyle deneyimlerini paylaşacaklarını sözlerine ekledi.

             2.OSB Bölge Müdürü Mahmut Acay,  8 milyon liraya alt yapı ihalesi yapılan 2.OSB´nin 1040 dönüm alan üzerinde kurulduğu ve 72 parselden oluştuğunu belirtti.