Dicle Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Toplantısı Mardin’de Gerçekleşti

Ajansımızın 2018 Yılı İlk Yönetim Kurulu Toplantısı, 28.02.2018 tarihinde Mardin’de İzala Butik Otel’de, Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mustafa Yaman başkanlığında gerçekleştirildi.

Toplantıya Mardin Valisi’nin yanı sıra Batman Belediye Başkan Vekili Ertuğ Şevket Aksoy, Odamız Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Tutaşı, Batman Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Abdulkadir Demir, Şırnak Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Osman Geliş, Batman İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Metin Yalçın, Siirt İl Genel Meclis Başkanı Hatice Tay ve Şırnak İl Genel Meclis Başkanı Adalet Fidan katıldı.

Toplantının öne çıkan gündem maddeleri arasında, Genel Sekreterlikçe hazırlanan Ajans’ın 2017 yılına ilişkin birim faaliyet raporları ile Ajans Faaliyet Raporu Yönetim Kurulu üyelerine sunuldu.

2017 yılı Teknik Destek Programı kapsamında başvurusu alınan ve Ajansımız tarafından değerlendirilip desteklenmesine karar verilen teklifler görüşüldü.

Ajansımızın desteğiyle yürütülmekte olan ve uygulama süreleri sona eren projelerden gelen yazılı talepler görüşülerek, nihai durumları ve sözleşme hükümleri hakkında Kurul’a bilgi verildikten sonra bu projelerle ilgili izlenecek süreç karara bağlandı.

“2017 Yılı Çalışma Programı” kapsamında gerçekleştirilmesi planlanan İtalya ve İspanya ülkelerine yönelik çalışma ziyaretlerinin 2018 Çalışma Programına alınması nedeniyle güncellenmek üzere Kurul’un onayına sunuldu. Ayrıca 5-8 Mart 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan “İspanya Çalışma Ziyareti” hakkında Kurul’a bilgi verildi.

Ajansımızın 2018 Yılı Fizibilite Desteğine ilişkin uygulama kapsamı Kurul üyelerinin bilgisine sunulduktan sonra onaylandı.

“2017 Yılı Güdümlü Proje Desteği” kapsamında başvurusu alınan ve değerlendirilerek desteklenmesine karar verilen projelerin güdümlü proje bilgi formu ile Ajans’a sunulan fizibilite raporu ve diğer belgeler onaylandı.

Ajansımız tarafından hazırlanan “Özel Sektöre Yönelik Yatırım Destek ve Teşvik Rehberi” hakkında Kurul üyeleri bilgilendirildikten sonra toplantı sona erdi.